Remodeling i lifting skóry, usuwanie tatuaży i makijażu permanetnego – ClearLift Harmony XL Pro

Remodeling i lifting skóry, usuwanie tatuaży i makijażu permanetnego

Pierwszy nieablacyjny* laser frakcyjny ClearLift Q-switch Nd:YAG

clearlift_laguna_estetica_nd_yag_laser

Alma ClearLift to pierwszy na rynku medycznym, najbardziej wszechstronny nieablacyjny laser frakcyjny Q-switch Nd:YAG. Pojedynczy moduł laserowy jest w stanie działać na trzy oddzielne zastosowania dla wszystkich typów skór, z nowymi i unikalnymi rozwiązaniami technologicznymi przewidzianymi dla każdego leczenia.

Wiązka lasera nie powoduje ablacji naskórka, a brak takich konsekwencji czyni z ClearLift pierwszym zabiegiem laserowym dla wrażliwych części ciała, jak szyja, klatka piersiowa, okolice oczu.

*Nieablacyjny – czyli taki, którego działanie nie powoduje uszkodzeń warstw zewnętrznych – naskórka.

Podstawowe wskazania do zabiegów laserem Q-Switch Nd:YAG

laguna_estetica_modol_clearlift_lasera_alma_harmony_xl_proAlma Lasers rozwinęła pierwszy frakcyjny, nieablacyjny laser Q-Switch Nd:YAG pozwalający specjalistom na zastosowanie olbrzymich korzyści wypływających z wysokiej intensywności lasera dla leczenia niedoskonałości skórnych związanych ze starzeniem się skóry, takich jak: zmarszczki, drobne linie, fotouszkodzenia w postaci plam pigmentacyjnych,  nierówny koloryt skóry czy jej wiotkość. Zabiegi z użyciem tej metody są bezpieczne i skuteczne nawet dla cienkiej i delikatnej skóry twarzy, szyi, czy dekoltu.

Podczas gdy większość zabiegów laserowych ma na celu wywołanie efektu termicznego stymulującego odbudowę kolagenu, Alma ClearLift wykorzystuje specjalnie zaprojektowany frakcyjny laser Q-Switch w celu osiągnięcia głębokiego efektu mechanicznego, koncentrując energię lasera głęboko pod naskórkiem.  Pozwala to na kontrolowane wywoływanie mikrouszkodzeń w skórze, podczas gdy sam naskórek pozostaje nienaruszony. Naturalny proces gojenia się mikrouszkodzeń stymuluje wzrost kolagenu, dodatkowo wpływając również na obkurczenie i lifting tkanek.

Cały zabieg jest możliwy do wykonania w trakcie symbolicznej „przerwy na lunch”. Jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga ani przygotowania wstępnego w postaci znieczulenia, ani też okresu pozabiegowego z odbudową naskórka. Jest to też zabieg bezpieczny dla wszystkich typów skóry  (I-IV).

LP ND Yag w handTechnologia ClearLift Q-Switched Nd:YAG 1064 nm jest niezwykle skuteczna w leczeniu różnych zmian barwnikowych we wszystkich warstwach skóry – również tej o ciemnej karnacji.  Wysoka moc lasera Q-Switched Nd:YAG 1064 nm zwalcza nawet najgłębsze zmiany barwnikowe, podczas gdy laser słabszy do 532 nm nadaje się idealnie do usuwania powierzchniowych plam pigmentacyjnych. Mechaniczny efekt Q-Switched poprzez wibracje rozbija zmiany pigmentacyjne. W trakcie zabiegu zachodzi proces wymywania z komórek zniszczonych pigmentów i w efekcie pozyskuje się jaśniejszą, nieskazitelną skórę.

usuwanie_tatuazu_laguna_estetica_technologia_clearlift_alma_harmony_xl_proNiechciane, zarówno czarne jak i kolorowe tatuaże, mogą być teraz bezpiecznie i skutecznie usunięte z wykorzystaniem laserowej technologii ClearLift. Wysoka moc fali 1064 nm Q-Switched Nd: YAG idealnie usuwa ciemniejsze kolory tuszu (czarny, niebieski i zielony), a fale długości 532 nm są skuteczne dla jaśniejszych kolorów tuszu (czerwony, pomarańczowy i żółty). Wiązki światła o wysokiej intensywności rozbijają cząsteczki atramentu obecne w skórze, odzyskując w czasie zabiegu czystą, wolną od niechcianego rysunku skórę, minimalizując jednocześnie ryzyko powstawania blizn czy odbarwień po usuniętym tatuażu.

Czym wyróżniają się zabiegi ClearLift?

Podczas gdy większość zabiegów laserowych ma na celu wywołanie jedynie efektu termicznego stymulującego odbudowę kolagenu, laser Harmony XL z modułem ClearLift wykorzystuje unikalny, frakcyjny laser Q-Switched, który koncentruje energię głęboko pod naskórkiem i osiąga głębokie mechaniczne efekty. Technika zabiegu jest w istocie kontrolowanym procesem mikrouszkodzeń wewnątrzskórnych, z zachowaniem nienaruszonego naskórka, a naturalny proces gojenia nie tylko stymuluje wzrost kolagenu, ale dodatkowo wpływa również na obkurczenie i lifting tkanek.

Inne wskazania do zabiegu:

 • korekcja zmarszczek
 • korekcja zmian pigmentacyjnych
 • blizny i rozstępy
 • fotostarzenie

 

 

 • utrata elastyczności skóry
 • przebarwienia
 • usuwanie tatuaży
 • zaburzenia pigmentacji skóry (przebarwienia)
 • wiotkość skóry

Przeciwskazania do zabiegu:

 • ciąża
 • świeża opalenizna (1 miesiąc)
 • leki światłouczulające (retinoidy, p/depresyjne, tetracykliny)
 • zioła (dziurawiec, nagietek)
 • spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
 • cukrzyca (niewyrównana)
 • bielactwo
 • łuszczyca (aktywna faza)
 • padaczka
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)

Kiedy widać pierwsze efekty zabiegu?

Efekty działania technologii ClearLift są zbliżone do mocnego peelingu chemicznego, czy resurfacingu laserowego. Dzięki wyjątkowej tecchnologii Q-switched zabiegi ClearLift nie powoduje ablacji skóry. Brak uszkodzeń naskórka sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny i pozwala od razu wrócić do codziennych zajęć, a zmiany są widoczne od razu po zabiegu.

Zabieg ClearLift – jak się przygotować?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Skóra nie powinna być opalona, a w przypadku stosowania terapii antybiotykami należy odczekać ok 2-3 tygodni od ich odstawienia.

Podczas kwlifikacji do zabiegu lekarz ocenia przebarwienia i znamiona barwnikowe oraz ilość, średnicę, kolor i głębokość zmian naczyniowych. Wywiad i badanie pozwalają ustalić indywidualną wrażliwość i reakcje skóry. W pierwszej fazie zabiegu wykonuje się tzw. kliniczną próbę laserową – pozwala tona dobranie takiej wartość energii i czasu trwania impulsu, aby zabieg był maksymalnie efektywny, a jednocześnie zachować maksymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa. Decyzję o konkretnych parametrach podejmuje lekarz.

Przebieg zabiegu

Czas trwania zabiegu jest różny w zależności od powierzchni skóry i jej indywidualnych cech.  W trakcie procedury pacjent może odczuwać jedynie przyjemne ciepło – zabieg jest bezbolesny, i nie wyklucza z codziennej aktywności. W trakcie zabiegu moduł ClearLift dostarcza fotoakustyczną falę uderzeniową do wybranego obszaru docelowego, poprzez wysokiej intensywności impuls laserowy wytwarzany w czasie nanosekundy. Technicznie zabieg polega na kontrolowanym wywoływaniu mikrouszkodzeń wewnątrzskórnych inicjujących proces gojenia, który stymuluje wzrost kolagenu i lifting tkanek.

Wskazania po zabiegu

 • minimum 4 tygodnie po zabiegu nie należy się opalać na słońcu ani w solarium
 • należy stosować kremy z filtrami
 • intensywne nawilżanie i natłuszczenie skóry

+48 724 707 000
info@lagunaestetica.pl