Usuwanie prezbiopii Gdynia leczenie starczowzrocznościUsuwanie prezbiopii

Prezbiopia, czyli starczowzroczność to proces, którego przyczyną jest starzenie się soczewki. Nie jest to choroba ani wada wzroku, tylko naturalny stan, który pojawia się wraz z wiekiem.
Przypadłość ta dotyczy wielu osób i często rozpoczyna się już po 40, roku życia dając objawy takie jak trudności z wyraźnym widzeniem w bliskiej odległości – np. w trakcie czytania.

W leczeniu prezbiopii najczęściej stosuje się:

  • korektę laserową – zabieg polega na pozostawieniu niewielkiej wady minusowej jednego oka – używanego do czytania i korygowaniu drugiego – dominującego pod względem umiejętności dostrzegania obiektów znajdujących się w oddali.
  • Wszczepienie soczewki wewnątrzgałkowej – jest to zabieg chirurgiczny polegający na wymianie naturalnej soczewki i wszczepieniu soczewki wewnątrzgałkowej. Dzięki temu pacjent nie musi używać okularów do czytania.

Ani korekcja laserowa ani wszczepienie soczewki nie wymagają zakładania i zdejmowania szwów. Przez kilka tygodni po zabiegu należy zapuszczać do operowanego oka specjalne krople przepisane przez lekarza.

Przez pierwsze dwa tygodnie od zabiegu pacjent nie może pocierać i uciskać operowanego oka. Po krótkim okresie gojenia, który trwa najczęściej kilka dni od zabiegu pacjent może widzieć wyraźnie np. tekst gazety, nie nosząc okularów.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegów są choroby narządu wzroku takie jak:

  • zaćma,
  • jaskra
  • inne poważne komplikacje.
Poznaj naszych lekarzy