Plastyka powiek górnych i dolnych - klinika medycyny estetycznej Gdynia Laguna EsteticaPlastyka powiek

Skóra wokół oczu jest jednym z najdelikatniejszych miejsc na twarzy i właśnie ona najszybciej zdradza efekty upływającego czasu. Opadanie powiek, i „worki” pod oczami z pewnością nie dodają nikomu uroku, a stosowane kremy nie zawsze radzą sobie z problemem. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest korekcja powiek górnych i dolnych.

Korekcja powiek to zabieg, który trwa od 1,5 do 3 godzin i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent nie musi po nim zostawać w szpitalu.
W czasie zabiegu chirurg plastyczny wycina nadmiar skóry, poprawia jej napięcie oraz zmienia ułożenie w taki sposób, aby wygładzić zmarszczki i zlikwidować „worki” pod oczami.

Cięcia wykonywane są w miejscu naturalnych zmarszczek i zszywane bardzo cienkimi szwami, dlatego zabieg nie pozostawia śladów.

Przez pierwsze 7 dni po zabiegu zalecany jest odpoczynek oraz stosowanie zimnych i suchych okładów na powieki Szwy zdejmowane są ok 5 dni po operacji.
Przez 2 tygodnie od zabiegu oczy będą bardzo wrażliwe dlatego dobrze jest nosić okulary przeciwsłoneczne i stosować kremy z filtrami.

Całkowity powrót do aktywnego życia zwykle możliwy jest po ok. 10 dniach.

Operacji nie mogą poddać się osoby:

  • ze stanami zapalnymi i infekcjami w obrębie oczu,
  • w ogólnie złym stanie zdrowia,
  • z zaburzeniami krzepliwości krwi,
  • kobiety w ciąży,
  • z nieregulowaną cukrzycą,
  • z nieregulowanym nadciśnieniem tętniczym.