Plastyka brzucha Gdynia Trójmiasto na czym polega wskazania



Plastyka brzucha

Wg statystyk operacje brzucha i pośladków należą do najczęstszych zabiegów zaraz po powiększaniu piersi.
Ciąża i duża utrata wagi powodują często, że skóra na brzuchu staje się obwisła wpływając niekorzystnie na wygląd i samopoczucie kobiet. Podobne kompleksy dotyczą także mężczyzn, którzy zredukowali tkankę tłuszczową, ale zostali z nadmiarem skóry, której nie potrafią zatuszować. Wskazaniem do operacji jest również przepuklina brzuszna.

Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na poprawę wyglądu w takiej sytuacji okazuje się modelowanie sylwetki, a dokładnie plastyka brzucha. Wpływa ona nie tylko na stronę wizualną, ale również zdrowotną pacjenta, ponieważ obwisły brzuch może być przyczyną przykrych dolegliwości takich jak: bóle kręgosłupa, zwyrodnienia stawów, czy infekcje.

Operacja plastyczna brzucha przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 2 do 5 godzin.
Jej celem jest przywrócenie prawidłowego napięcia przedniej ściany brzucha oraz jego spłaszczenie.

Aby uzyskać taki efekt, chirurg plastyczny wykonuje nacięcie powyżej spojenia łonowego. Następnie skóra zostaje oddzielona od mięśni brzucha, a te są zszywane w celu uzyskania efektu wyszczuplającego.

Kolejnym etapem jest usunięcie nadmiaru tłuszczu oraz naciągnięcie płata skórnotłuszczowego ku dołowi i wycięcie nadmiaru skóry.

Plastyka brzucha może dotyczyć również usunięcia blizn, rozstępów lub zrobienia nowego pępka.
Niekiedy wskazane jest połączenie plastyki brzucha z liposukcją, czyli usuwaniem tłuszczu, tak aby efekt był bardziej zadowalający.

Po zabiegu pacjentowi zakładane są dreny umieszczone po obu stronach rany oraz pępka. Ich zadaniem jest odsączenie płynów ustrojowych i krwi.

Po operacji pacjent zwykle spędza w klinice jedną noc. Szwy i dreny zdejmowane są po tygodniu lub dwóch od zabiegu, chyba, że stosowane były szwy rozpuszczalne.
Po zabiegu przez 4 do 6 tygodni pacjent musi nosić specjalny pas modelujący. Pomaga on zmniejszyć obrzęk oraz usprawnia funkcjonowanie operowanej osoby.

Przez okres ok. miesiąca do dwóch miesięcy należy ograniczyć aktywność fizyczną, a przez pół roku unikać opalania.

Do codziennych obowiązków można wrócić po ok. 2 tygodniach od zabiegu.

Efekt finalny plastyki brzucha można ocenić po 6 miesiącach do roku od przeprowadzonej operacji.

Na plastykę brzucha nie powinny decydować się osoby:

  • z cukrzycą,
  • z chorobami serca,
  • z nadczynnością tarczycy,
  • z zaburzeniami krzepliwości krwi.