Mezoterapia - klinika medycyny estetycznej Gdynia Laguna EsteticaMezoterapia

Mezoterapia polega na podskórnym podaniu mikroelementów kwasu hialuronowego i witamin w celu zagęszczenia skóry, leczenia wypadania włosów, rozjaśnienia skóry. Właściwy preparat podawany jest bezpośrednio do skóry właściwej, gdzie pobudzane są jej naturalne mechanizmy regeneracji. Zabieg dedykowany jest skórze suchej i odwodnionej, z objawami starzenia się.

Mezoterapia powoduje ujędrnienie i odświeżenie skóry – w efekcie również wygładzenie drobnych zmarszczek. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym po uprzednim zastosowaniu kremu znieczulającego.

Mezoterapia polega na dość gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym dostarczaniu niewielkich dawek substancji i składników odżywczych w wybrane partie twarzy lub inne części ciała, które wymagają rewitalizacji. Podczas jednego zabiegu powstają małe, dość liczne zgrubienia, w których podany jest produkt. Grudki te oraz ślady po wkłuciach znikają po kilkudziesięciu godzinach. Składniki aktywne ulegają całkowitemu wchłonięciu. Nawilżają i odżywiają skórę stymulując jednocześnie do regeneracji.

Mezoterapię igłową stosuje się na twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk i innych partiach ciała, których skóra wymaga rewitalizacji i straciła swoją elastyczność i jędrność. Zabieg nie wymaga przygotowania. Można go wykonywać o każdej porze roku. Nadaje się do każdego typu skóry.

Efekty:

  • przede wszystkim głębokie nawilżenie skóry,
  • uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów,
  • stymulacja komórek produkujących włókna kolagenowe,
  • poprawa napięcia i elastyczności skóry,
  • rozjaśnienie i odmłodzenie.

Najlepsze efekty mezoterapii widoczne są po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać średnio co 2-4 tygodnie.