Ginekomastia zabieg Gdynia cena przeciwwskazaniaGinekomastia

Ginekomastia to choroba endokrynologiczna polegająca na przeroście gruczołu piersiowego u mężczyzn. Problem występuje dość często – prawie u połowy męskiej populacji, dotykając jednej lub obu piersi. Najczęściej spotyka on chłopców w wieku pokwitania, a także u mężczyzn w starszym wieku w okresie przekwitania.

Zabieg kierowany jest do mężczyzn w każdym wieku, cierpiących na przerost gruczołu piersiowego. Najlepsze efekty osiągane są u panów, których skóra jest jędrna i elastyczna.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 2 godzin. Jeśli w piersiach przeważa tkanka tłuszczowa, chirurg plastyczny usuwa ją wykonując liposukcję. Kiedy jednak pacjent ma nadmiar tkanki gruczołowej, zabieg polega na usunięciu całego gruczołu.
Operacja wykonywana jest poprzez cięcie skóry w okolicy otoczki brodawki, przez które usuwany jest gruczoł. Usunięta tkanka poddawana jest zawsze badaniu histopatologicznemu, aby wykluczyć zmiany nowotworowe.

Zabiegu ginekomastii nie powinno przeprowadzać się u osób otyłych, ze znaczną nadwagą. Przeciwwskazaniem jest również nadużywanie alkoholu i stosowanie anabolików.

Pozostałe przeciwwskazania to:

  • skazy naczyniowe,
  • zaburzenia krzepliwości,
  • nieregulowana cukrzyca,
  • nieregulowane nadciśnienie tętnicze,
  • ropne infekcje skóry i śluzówek.