Przeszczep tkanki tłuszczowej

Przeszczep własnego tłuszczu z jednej partii ciała do innej to bardzo skuteczny i naturalny sposób kształtowania sylwetki. Lipotransfer bo tak inaczej określa się zabieg – pozwala m.in. skorygować kształt i wielkość piersi, wygładzić twarz i modelować dowolne partie ciała.

Wskazania do zabiegu

Lipotransfer, czy inaczej lipofiling to zabieg kierowany do pacjentów, którzy mają nadmiar tkanki tłuszczowej w konkretnych partiach ciała i chcą się go pozbyć, jednocześnie wykorzystując go do ujędrnienia innych obszarów- twarzy, szyi, piersi. Przeszczep tkanki tłuszczowej to również dobre rozwiązanie dla osób chcących zredukować blizny pourazowe lub pooperacyjne.

Przeszczep tkanki tłuszczowej – na czym polega zabieg?

przeszczep tkanki tluszczowej

Lipotransfer to operacja, która przeprowadzana jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym i trwa pół do półtorej godziny.

Chirurg plastyczny pobiera tłuszcz najczęściej z okolic brzucha, ud i kolan. Pobrana tkanka jest oczyszczana, a następnie przeszczepiana w pożądaną okolicę.

Dzięki temu, że jest to naturalny wypełniacz, nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, a zawarte w tłuszczu komórki macierzyste przyspieszają regenerację.

Tkanka tłuszczowa najczęściej wykorzystywana jest do wypełniania zmarszczek oraz nadania objętości wybranym częściom ciała – policzkom, ustom, okolicom oczu, dłoni, a także do powiększenia piersi.

Operacja składa się z 3 etapów:

Etap pierwszy

  • liposukcja
  • tłuszcz pobierany jest przy pomocy cienkiej kaniuli,

Etap drugi

  • oczyszczanie i selekcja komórek tłuszczowych

Etap trzeci

  • wstrzyknięcie tkanki tłuszczowej w ustaloną okolicę.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed planowaną operacją należy wykonać następujące badania:

  • morfologię,
  • INR,
  • APTT,
  • Anty – HBS,
  • Anty- HCV.

Osoby palące papierosy, miesiąc przed zabiegiem powinny ograniczyć lub rzucić palenie.

Rekonwalescencja – czyli jak postępować po zabiegu?

Pacjent pozostaje w szpitalu jedną dobę. Po operacji należy unikać nadmiernej aktywności fizycznej oraz nosić odzież uciskową lub opatrunek uciskowy przez okres ok. 2 tygodni.

Nie wolno również narażać skóry na niekorzystne warunki termiczne – należy unikać wysokich temperatur, gorących kąpieli i saun. Obrzęk po zabiegu ustępuje zwykle w ciągu kilku dni.

przeszcep tłuszczu metody laguna estetica lipotransfer gdynia

Lipotransfer – przeciwwskazania do zabiegu

Operacji nie powinny poddawać się osoby z aktywnymi infekcjami, zaburzeniami krzepliwości krwi, chorobami nowotworowymi i kobiety w ciąży.

Możliwe powikłania

Komplikacje po zabiegu są rzadkie, jednak istnieje ryzyko powstania zatoru tłuszczowego i zakrzepów.

     +48 724 707 000
      info@lagunaestetica.pl