Przeszczep tkanki tłuszczowej

Lipotranfer to zabieg polegający na przeszczepie własnego tłuszczu z jednej partii ciała do innej. To bardzo skuteczny i naturalny sposób kształtowania sylwetki, który pozwala m.in. skorygować kształt i wielkość piersi, wygładzić twarz i modelować dowolne partie ciała.
Lipotransfer kierowany jest do pacjentów, którzy mają nadmiar tkanki tłuszczowej w konkretnych partiach ciała i chcą się go pozbyć, jednocześnie wykorzystując go do ujędrnienia innych obszarów- twarzy, szyi, piersi. Przeszczep tkanki tłuszczowej to również dobre rozwiązanie dla osób chcących zredukować blizny pourazowe lub pooperacyjne.
Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym i trwa pół do półtorej godziny.

Chirurg plastyczny pobiera tłuszcz najczęściej z okolic brzucha, ud i kolan. Pobrana tkanka jest oczyszczana, a następnie przeszczepiana w pożądaną okolicę.

Dzięki temu, że jest to naturalny wypełniacz, nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, a zawarte w tłuszczu komórki macierzyste przyspieszają regenerację.

Tkanka tłuszczowa najczęściej wykorzystywana jest do wypełniania zmarszczek oraz nadania objętości wybranym częściom ciała – policzkom, ustom, okolicom oczu, dłoni, a także do powiększenia piersi.

Pacjent pozostaje w szpitalu jedną dobę. Po operacji należy unikać nadmiernej aktywności fizycznej oraz nosić odzież uciskową lub opatrunek uciskowy przez okres ok. 2 tygodni.

Nie wolno również narażać skóry na niekorzystne warunki termiczne – należy unikać wysokich temperatur, gorących kąpieli i saun. Obrzęk po zabiegu ustępuje zwykle w ciągu kilku dni.

Zabiegowi Lipotransferu nie powinny poddawać się osoby:
  • z aktywnymi infekcjami,
  • zaburzeniami krzepliwości krwi,
  • chorobami nowotworowymi
  • kobiety w ciąży.

+48 724 707 000
info@lagunaestetica.pl