Powiększanie piersi

Piersi to dla kobiet bardzo ważna część ciała, o którą z wiekiem trzeba coraz mocniej dbać. Niestety odpowiednie ćwiczenia i kosmetyki to czasami za mało, żeby zapewnić im pożądany wygląd. W momencie, kiedy biust traci objętość w wyniku ciąży, karmienia, drastycznego odchudzania lub jest naturalnie mały i wpędza jego właścicielkę w kompleksy, bardzo często rozważana jest opcja przeprowadzenia operacji plastycznej polegającej na powiększeniu piersi.

Zabieg ten, to nie tylko zmiana objętości biustu, ale również przywrócenie jego jędrności oraz poprawa ogólnych proporcji sylwetki, co korzystnie wpływa na samoocenę i dodaje pewności siebie paniom podejmującym decyzję o operacji.

Powiększenie piersi – wskazania do operacji

Zabieg powiększający piersi kierowany jest dla Pań:

 • z piersiami, które utraciły dawną objętość w wyniku karmienia,
 • z piersiami, które utraciły objętość i jędrność w wyniku odchudzania,
 • z naturalnie małym biustem.

plastyka piersi laguna estetica powiekszenie biustu gdynia gdansk

Powiększanie biustu – na czym polega operacja?

Operacja powiększenia piersi trwa zwykle 1-1,5 godziny i jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym.
W trakcie zabiegu chirurg plastyczny wykonuje cięcie w ustalonym wcześniej miejscu. Może to być lokalizacja pachowa (pod dołem pachowym), podpiersiowa (w fałdzie pod piersią) lub okołobrodawkowa (wokół brodawki sutkowej).

Następnym krokiem jest włożenie do piersi protezy, czyli silikonowego implantu, który umiejscawiany jest nad mięśniem piersiowym lub pod mięśniem piersiowym. Bardzo często, aby zminimalizować wielkość blizny, implanty umieszcza się w ciele puste i dopiero kiedy są już na swoim miejscu, wypełnia się je specjalnym roztworem.

Po zabiegu pacjentce zakłada się szwy, które zdejmowane są po ok. 7 dniach. Panie po konsultacji z lekarzem mogą zdecydować się również na szwy rozpuszczalne.

Implanty piersiowe – jaki rodzaj jest najlepszy?

Implant piersiowy to rodzaj protezy wypełnionej żelem silikonowym. W zależności od indywidualnych oczekiwań i potrzeb pacjentki, może mieć on różny kształt oraz wielkość. Najczęściej wybierany jest kształt naturalny oraz kształt okrągły. Wszystkie szczegóły dotyczące rodzaju implantu ustalane są na konsultacjach z chirurgiem plastycznym, który wybiera najkorzystniejsze dla danej pacjentki rozwiązanie.

Zabieg powiększenia biustu – jak się do niego przygotować?

Przed operacją obowiązkowo trzeba wykonać następujące badania krwi:

 • morfologia,
 • grupa krwi – jeśli nie jest znana,
 • INR,
 • APTT,
 • poziom cukru,
 • TSH,
 • Anty- HCV,
 • Anty- HBS.

Ponadto należy zrobić:

 • EKG oraz
 • USG lub mammografię piersi.

Jeśli pacjentka pali papierosy, przygotowując się do zabiegu musi pamiętać, żeby minimum 4 tygodnie wcześniej ograniczyć lub rzucić palenie.

Rekonwalescencja – czyli jak postępować po zabiegu?

powiekszenie piersi laguna estetica

Przez 2 do 3 tygodni po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego (sprzątania, prania ręcznego, odkurzania itp.) i gwałtownych ruchów.

1,5 do 2 miesięcy nie wolno uprawiać żadnego sportu, natomiast przez pół roku po operacji nie należy opalać się ani korzystać z sauny.

Powiększenie piersi – jakie są główne przeciwwskazania?

Bywają sytuacje kiedy pacjentka niestety nie może poddać się zabiegowi, dlatego ważne są wszystkie wcześniejsze badania oraz szczera rozmowa z lekarzem w trakcie wstępnych konsultacji.

Co jest przeciwwskazaniem do wykonania operacji?

 • Jakakolwiek infekcja – nawet katar oraz sezonowe przeziębienie decydują o tym, że zabieg trzeba przełożyć na dalszy termin,
 • Ciąża i karmienie piersią – zabiegu nie wykonuje się u kobiet ciężarnych i karmiących,
 • Wiek – najczęściej zabiegi wykonuje się u kobiet w przedziale wiekowym od 20 do 40 roku życia, ale tylko dolna granica jest ściśle określona. Operacja powiększenia biustu może być przeprowadzona tylko u osoby pełnoletniej. Górna granica jest bardziej elastyczna, chociaż im młodsza pacjentka tym lepiej, ale wszystko zależy od ogólnej kondycji i stanu zdrowia. Zwykle zabiegom powiększania piersi poddają się panie w wieku do 60 lat,
 • Problemy zdrowotne -wszelkie zmiany w piersiach bez względu na ich charakter – nawet jeśli są one łagodne, dyskwalifikują z operacji.  Jeśli pacjentka jest obciążona genetycznie i występuje duże ryzyko nowotworu piersi, również jest to przeciwwskazaniem do zabiegu. Schorzenia skórne, zaburzenia krzepliwości krwi, cukrzyca oraz nieregularne ciśnienie krwi również uniemożliwiają przeprowadzenie operacji,
 • Problemy natury psychologicznej, np. depresja lub dysmorfofobia, czyli zaburzenia w postrzeganiu własnego ciała również są przeszkodą w wykonaniu zabiegu.

     +48 724 707 000
      info@lagunaestetica.pl