Laguna Estetica – nowa definicja medycyny estetycznej

O Laguna Estetica i wyjątkowym podejściu do pacjentów opowiada dr Piotr Gołębiowski

dr Piotr Gołębiowski, Prezes Laguna Estética15 lat temu powstała Laguna Medical, którą określa się mianem jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się prywatnych klinik w Polsce.

Długo pracowaliśmy nad naszą pozycją na rynku medycznym. Od samego początku, razem z dr Janem Staniewiczem, staraliśmy się stworzyć nowoczesny ośrodek, który jest przyjazny pacjentom i stwarza możliwości doskonalenia zawodowego kadrze medycznej. Uważnie słuchamy co mówią i piszą o nas pacjenci, a opinie i sugestie naszego zespołu niejednokrotnie pomogły nam zażegnać kryzys i pomogły w rozwoju. Dlatego miło nam wszystkim usłyszeć te słowa pod naszym adresem.

W tym roku wzmacniamy kompleksowe usługi z zakresu medycyny estetycznej.

Doświadczenie w medycynie estetycznej nabywaliśmy przez ostatnie kilka lat, a odrębna marka – Laguna Estetica, nasz specjalistyczny dział który kompleksowo zajmuje się potrzebami osób poszukujących rozwiązań dla problemów niedoskonałości własnej urody i – to naturalny krok w rozwoju naszej firmy. Ciekawym zagadnieniem jest wprowadzenie zabiegów obszaru obejmującego narząd wzroku do kanonu medycyny estetycznej. Od dawna wykonujemy korekcję plastyczną powiek. Obecnie stosujemy nici liftingujące do unoszenia łuków brwiowych. Chemicznie lub laserem rewitalizujemy skórę powiek i wprowadzamy w nie nici rewitalizujące i liftingujące. Wypełniamy kwasem hialuronowym dolinę łez. To jednak nie wszystko, bowiem szczególnie wyróżnia nas wspomniane kompleksowe podejście. W Laguna Estetica pacjentów konsultują wspólnie chirurdzy plastyczni, dermatolodzy i okuliści. Wyobraźmy sobie naszych pacjentów w średnim wieku, podczas letniego spaceru lub w restauracji, kiedy stają się bezradni próbując poradzić sobie z drobnym drukiem w menu lub w telefonie komórkowym, a nie zabrali okularów. W Laguna Estetica potrafimy im pomóc.

Życie bez okularów.

Laguna Estetica GdyniaOd lat, w ramach okulistyki “promujemy życie bez okularów” – czyli laserową korekcję wad wzroku i  wszczepianie soczewek wieloogniskowych do leczenia starczowzroczności, dzięki czemu liczba osób które nie potrzebują okularów, zarówno młodych jak i starszych, stale rośnie. Przed powołaniem LE badaliśmy rynek, konkurencję, oczekiwania pacjentów i ich zainteresowanie medycyną estetyczną. Wydaje mi się, że współczesny pacjent oczekuje kompleksowego podejścia do problemów poprawy swojego wyglądu i procesów związanych ze starzeniem. Według nas wzorcowy ośrodek medycyny estetycznej posiada kadrę złożoną z chirurgów plastycznych, dermatologów, stomatologów, kosmetologów jak i dietetyków i psychologów. W naszym wypadku – również okulistów. Do tego będziemy dążyć.

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, kto najcześciej korzysta z zabiegów medycyny estetycznej.

Wyraźnie widać, że zabiegi odmładzające, lifting czy operacje plastyczne przestają być czymś sensacyjnym, dla wąskiej grupy społeczeństwa, a stają się uzupełnieniem aktywności sportowej, zdrowego trybu życia. Grupa docelowa jest bardzo szeroka i pewnie niektórych zdziwi, że zainteresowanie medycyną estetyczną zaczyna się już około 20 go roku życia. Oczywiście dominują kobiety, jednak ilość mężczyzn u których wykonujemy zabiegi medycyny estetycznej stale rośnie. Opracowujemy w tej chwili konkretne usługi dermatologii estetycznej skierowane do Panów.

Osoby, które poddawały się wcześniej innym zabiegom, chętniej decydują się na nowości. Wynika to z zaufania do ośrodka, lekarza, znajomosci zabiegów. Nie boją się. Większość zabiegów dermatologii estetycznej trzeba powtarzać po kilku, kilkunastu miesiącach. Ci pacjenci mają tego świadomość i oczekują od lekarza inwencji w sprawie ewentualnego rozszerzenia zakresu, zmiany zabiegu lub konsultacji z chirurgiem plastycznym. Osoby, które dopiero zdecydowały się na dokonanie zmian, wybierają zabiegi cieszące się dobrą opinią wsród znajomych i zaufanych kosmetyczek, lekarzy.

Laguna Estetica wyróżnia się pełną, kompleksową ofertą dla osób poszukujących harmonii, młodości i piękna.

Medycyna estetyczna nie ma jasno sprecyzowanej grupy odbiorców. Dlatego oferta musi być zróżnicowana i dostosowana do oczekiwań pacjentów.

W Laguna Estetica stawiamy na bezpieczeństwo i kompleksowość usług. Inwestujemy w zaawansowany sprzęt, który skutecznie wspomaga pracę lekarza. Jest regułą, że w naszym ośrodku zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonuje wysoko wykwalifikowany lekarz, a jego pracę może asekurować anestezjolog. Należy pamiętać, że większość procedur medycyny estetycznej wykonujemy w obrębie twarzy, obszarze dobrze unaczynionym i unerwionym. Lekarz wprowadza nici, preparaty wypełniające, odżywcze w okolice oczu i ich aparatu ochronnego. Większość zabiegów  jest mało komfortowa. Wprowadziliśmy możliwość wykonania większości procedur w krótkim znieczuleniu ogólnym. Wbrew powszechnym opiniom część pacjentów boi się bólu i jest to jedna z głównych przyczyn rezygnowania z kontynuacji terapii lub przystąpienia do niej.

Udało nam się stworzyć zespół specjalistów, którzy dzięki swojej wiedzy i zaawansowanej aparaturze pomogą pacjentom poprawić swoją urodę i dzięki temu osiągnąć szczęście, zrealizować marzenia. A na koniec pomogą im pozbyć się okularôw do czytania – ostatniej oznaki starzenia, która długo opierała się postępowi medycyny.

Laguna Estetica Gdynia

 

Leave a reply

+48 724 707 000
info@lagunaestetica.pl