Lifting twarzy i szyi

Z czasem nasza skóra naturalnie staje się mniej jędrna i elastyczna. Pojawiają się zmarszczki, które szczególnie widoczne są na twarzy i szyi.

Zabiegi liftingujące na twarz i szyję mają na celu skorygowanie widocznych oznak starzenia, takich jak zmarszczki, tzw. „chomiczki”, czy luźna skóra szyi.

Lifting twarzy jest najczęstszym i bardzo skutecznym zabiegiem odmładzającym jest i szyi, który wygładza zmarszczki i delikatnie koryguje rysy twarzy nie zostawiając przy tym śladów ingerencji chirurgicznej.

Efektem liftingu jest gładka i jędrna skóra, skorygowany owal twarzy i odmłodzona szyja.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i trwa od 1 do 3 godzin. W trakcie zabiegu chirurg plastyczny podciąga luźną skórę do góry i do tyłu głowy oraz usuwa nadmiar skóry. Oprócz tego w miejscach, gdzie skóra straciła swoją elastyczność, nacina i delikatnie przesuwa powięź osłaniającą mięśnie.

W efekcie skóra lepiej układa się na mięśniach, a twarz wygląda naturalnie. Szwy są ukryte we włosach i niewidocznych miejscach za uszami.

Po operacji przez 3 doby należy nosić opatrunek.

Po ok. 7 dobach zdejmowane są pierwsze szwy, a po dwóch tygodniach kolejne.

Przez miesiąc od zabiegu pacjenci powinni unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, a przez pół roku chronić twarz przed słońcem i wysokimi temperaturami.

Końcowy efekt operacji jest widoczny po ok. 3 miesiącach.

Najczęstsze powikłania po liftingu twarzy i szyi to krwiaki pooperacyjne i zbyt długo utrzymujący się obrzęk. Zdarzają się również przebarwienia skórne – szczególnie u palaczy, dlatego ważne jest ograniczenie, a najlepiej rzucenie palenia 4 tygodnie przed operacją.
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest
  • cukrzyca,
  • skazy naczyniowe,
  • niedokrwistość,
  • stany zapalne w miejscach gdzie ma być przeprowadzony lifting,
  • a także zapalenie zatok i powiek.

+48 724 707 000
info@lagunaestetica.pl