Korekcja kształtu ust – powiększanie, modelowanie

Usta są niewątpliwie ważną i widoczną częścią twarzy, a ich kształt decyduje o jej ogólnym wyglądzie i charakterze. Opadające kąciki ust sprawiają np. że wyglądamy starzej i smutniej, natomiast pełne i jędrne usta odmładzają nas. Zabiegi na usta są popularne szczególnie wśród pań, które chcą je powiększyć, zmienić kształt i odżywić, tak aby wyglądać młodo i ponętnie.

Laguna Estetica oferuje w pełni bezpieczne zabiegi upiększające usta i ich okolice, tak aby przywrócić swoim pacjentom naturalne piękno. Wykonywane są one przez profesjonalistów, z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod i sprawdzonych preparatów. Daje to gwarancję najlepszych i długotrwałych efektów.

Modelowanie kształtu ust – wskazania do zabiegu

Zabiegi kierowane są dla osób:

  • o zbyt wąskich ustach,
  • z opadającymi kącikami ust,
  • o małej objętości ust,
  • z ustami niesymetrycznymi.

Korekcja kształtu ust – na czym polega zabieg?

powiekszanie ust gdynia laguna estetica

W dermatologii estetycznej, w celu powiększania, modelowania i odmładzania ust wykorzystuje się wypełniacz. Jest to naturalny składnik, występujący w ludzkim organizmie.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu wypełniacza w usta przy pomocy ampułkostrzykawki i bardzo cienkiej igły. Jako, że jest to bardzo wrażliwie miejsce, można zastosować miejscowe znieczulenie lub użyć specjalnego kremu, który zminimalizuje ból.

Zabieg trwa kilkanaście minut, a efekt utrzymuje się ok. 12 miesięcy – po tym czasie preparat zostaje całkowicie wchłonięty.

Modelowanie kształtu ust – jak przygotować się do zabiegu?

Na kilka dni przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych i aspiryny. W dniu zabiegu nie powinno się zażywać kąpieli słonecznych oraz korzystać z sauny.

Nie jest wskazany również nadmierny wysiłek fizyczny. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż – szczególnie z okolicy ust.

korekta ksztaltu ust laguna estetica trojmiasto

Jak postępować po zabiegu?

Przez kilka godzin po zabiegu nie należy dotykać i masować ust. Przez 3 dni nie powinno się wystawiać twarzy na słońce oraz ciepło – należy unikać saun i solariów.

Korekcja ust – przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegowi modelowania ust przy pomocy wypełniacza nie powinny poddawać się:

  • kobiety w ciąży i okresie karmienia,
  • kobiety w czasie miesiączki,
  • osoby z opryszczką wargową,
  • osoby z bliznami w obrębie ust.

Możliwe działania niepożądane

Po zabiegu mogą pojawić się objawy takie jak obrzęk, zaczerwienienie lub delikatny krwiak w miejscu zastrzyku. Ustępują one jednak w ciągu kilku dni.

Osoby zainteresowane zabiegiem korekcji kształtu ust, zachęcamy do kontaktu z kliniką i ustalenie terminu wstępnych konsultacji. Podczas spotkania pracownicy Laguna Estetica z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą w podjęciu decyzji.

Umów się na konsultacje

     +48 724 707 000
      info@lagunaestetica.pl