Korekcja „doliny łez”

Stres, wynikająca z niego bezsenność, zmęczenie, zła dieta, palenie papierosów – wszystko to odbija się na naszym wyglądzie, szczególnie na twarzy, która staje się szara, pozbawiona blasku, z widocznymi zmarszczkami.

Szczególnie delikatnym obszarem, na którym niekorzystne zmiany uwidaczniają się najszybciej są okolice oczu, a jednym z pierwszych objawów utraty elastyczności skóry są zagłębienia pod oczami, nazywane „doliną łez”.

Sprawiają one, że spojrzenie traci blask, oczy wydają się być smutne i podkrążone, a stosowane kosmetyki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Dla takich osób bardzo dobrym rozwiązaniem staje się zabieg korekcji doliny łez.

Korekcja doliny łez – wskazania do zabiegu

Zabieg przeznaczony jest dla osób:

 • z podkrążonymi oczami,
 • „doliną łez”,
 • zmarszczkami pod oczami,
 • niewielkimi workami pod oczami.

Na czym polega zabieg?

Korekcja „doliny łez” to zabieg polegający na wstrzykiwaniu do skóry preparatu z kwasem hialuronowym. W tym celu używa się ampułkostrzykawki i wykonuje kilka wkłuć lub stosuje się technikę kaniuli, czyli podaje preparat poprzez jedno wkłucie za pomocą cieniutkiej, elastycznej kaniuli.

Bez względu na wybraną metodę, efekty zabiegu są zawsze takie same. Po zaaplikowaniu kwasu hialuronowego pod oczy, lekarz delikatnie rozmasowuje go w skórze.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – może to być zastrzyk z środkiem znieczulającym lub krem o takim samym działaniu, który nakłada się pół godziny przed rozpoczęciem zabiegu.

Efekty widoczne są zaraz po zabiegu i utrzymują się ok. roku. Zagłębienia są wyraźnie mniejsze, a skóra odmłodzona i bardziej elastyczna, przez co cała twarz wygląda na promienną i wypoczętą. Ostateczny efekt widoczny jest po 3-4 tygodniach.

Korekcja „doliny łez”- jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Pacjent musi być po prostu zdrowy, a na tydzień przed planowanym zabiegiem nie powinien przyjmować leków, które mogą zmniejszyć krzepliwość krwi – np. aspiryny. Aby zmniejszyć ryzyko powstania krwiaków kilka dni wcześniej zaleca się natomiast stosowanie leków z escyną – np. Reparil.

Rekonwalescencja – czyli jak postępować po zabiegu?

Dwa razy dziennie należy smarować skórę delikatnym kremem kojącym i masować okolice, w które podawany był preparat. Zaczerwienienie, bolesność lub ewentualne siniaki znikają zwykle po kilku dniach. W codziennej pielęgnacji trzeba również pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem- najlepiej 50+.

Korekcja „doliny łez”- przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby:

 • z nadwrażliwością na podawany preparat i jego składniki,
 • z chorobami autoimmunologicznymi,
 • ze skłonnością do powstawania bliznowców,
 • z infekcjami skórnymi,
 • z aktywną opryszczką,
 • po przebytych zabiegach z wypełniaczami trwałymi w tych samych obszarach,
 • kobiety w ciąży i karmiące piersią.
Recommend
Share
Tagged in

     +48 724 707 000
      info@lagunaestetica.pl