Zmniejszenie biustu Gdynia podniesienie piersi Gdańsk plastyka zabiegPodniesienie piersi

Podniesienie biustu to zabieg kierowany dla Pań, których piersi z upływem lat, w wyniku ciąży, laktacji i karmienia utraciły swoją elastyczność i jędrność.
W takim przypadku mimo rozmiarów proporcjonalnych do ciała, ich kształt pozostawia wiele do życzenia, a to z kolei często doprowadza do kompleksów wpływających na codzienne życie i relacje z partnerem.

Z równie poważnymi problemami borykają się kobiety, których piersi są zbyt duże, a ich rozmiar przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków, niekorzystnie wpływając na postawę ciała. Oprócz tego za duży biust często doprowadza do przykrych dolegliwości takich jak otarcia i rany w miejscu ramiączek biustonosza, który nie może utrzymać zbyt wielkiego ciężaru.
W takim wypadku pacjentkom proponuje się zabieg pomniejszenia piersi, który poprawia komfort ich życia oraz eliminuje wyżej wymienione dolegliwości zdrowotne.

Operacja przeznaczona jest dla kobiet:

  • ze zbyt dużym biustem utrudniającym wykonywanie codziennych czynności,
  • z piersiami, które utraciły swoją jędrność w wyniku ciąży i karmienia,
  • z piersiami, którym brakuje elastyczności i jędrności w wyniku utraty masy ciała i upływu lat.

Oba zabiegi trwają ok 2-3 godzin i wykonywane są w znieczuleniu ogólnym.
Po zabiegu podniesienia piersi zakładane są szwy, które należy usunąć po 7 dniach. Pacjentka ma również do wyboru zastosowanie szwów rozpuszczalnych.

Podczas pomniejszenia piersi natomiast, chirurg plastyczny zmniejsza ich rozmiar razem z otoczkami sutkowymi, tak aby zachować odpowiednie proporcje.

W zależności od potrzeb pacjentki i wcześniejszych ustaleń z lekarzem, biust może być pomniejszony o jeden do czterech rozmiarów.

Po zabiegu pacjentka pozostaje w szpitalu jedną dobę. Przez miesiąc od operacji niezbędne jest noszenie specjalnego, modelującego biustonosza, a przez ok. dwa miesiące należy unikać aktywności fizycznej i dźwigania ciężarów. Nie wolno również korzystać z sauny oraz solarium.
Do pracy – w zależności od wykonywanego zawodu (wyjątkiem jest praca fizyczna), można wrócić już w drugim tygodniu od operacji, natomiast uprawianie sportu musi poczekać ok. 3 miesięcy – tyle trwa całkowite wygojenie.

Na zabieg nie powinny decydować się kobiety:

  • ze skazami naczyniowymi,
  • z zaburzeniami krzepliwości,
  • z cukrzycą,
  • z nadciśnieniem tętniczym,
  • z infekcjami skóry,
  • w ciąży.

Umów się na wizytę